Jesteś tutaj

Zapytanie ofertowe na zorganizowanie i przeprowadzenie dla każdego uczestnika projektu indywidualnego planu wsparcia z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, potencjału i predyspozycji oraz opracowanie potrzeb dziecka oraz jego rodziny

Logo UE-efs-małopolska

ZAPYTANIE OFERTOWE

na zorganizowanie i przeprowadzenie: dla każdego uczestnika projektu indywidualnego planu wsparcia z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, potencjału i predyspozycji oraz opracowanie potrzeb dziecka oraz jego rodziny w związku z realizacją:
przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej Projektu pod nazwą „Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży „Jutrzenka” w Dąbrowie Tarnowskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działanie 9.2, Poddziałanie 9.2.1.

ZAMAWIAJĄCY:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Kościuszki 15A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska
tel. 14 657 83 83 oraz 571 336 500, 14 657 84 84 (faks)
Adres e-mail: sekretariat@mopsiwr.pl

I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie indywidualnego planu wsparcia dla 15 Uczestników Projektu (UP) przez Zespół Interdyscyplinarny składający się ze specjalistów: psychologa, pracownika socjalnego, pedagoga szkolnego z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, potencjału, predyspozycji, potrzeb dziecka oraz jego rodziny. Dla każdego uczestnika przewiduje się 1 godzinę ze specjalistą, łącznie 3 godz. na każdego uczestnika.

II. SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAMÓWIENIA

1. Zamówienie związane z realizacją zadania polega na:
a) Przeprowadzeniu diagnozy psychospołecznej poprzez indywidualne spotkanie z psychologiem w wymiarze ok. 60 min na 1 UP. Diagnoza nakierowana jest przede wszystkim na: udzielanie indywidualnej pomocy i wsparcia psychologicznego w aspekcie prawidłowego rozwoju dzieci, rozpoznawanie możliwości i potrzeb dziecka oraz umożliwienie ich zaspokojenia oraz wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
b) Przeprowadzeniu diagnozy problemów społecznych poprzez indywidualne spotkanie z pracownikiem socjalnym w wymiarze ok. 60 min na 1 UP. W celu analizy zasobów i potrzeb oraz problemów społecznych pod kątem realizowanej pracy socjalnej oraz w kontekście rozwiązywania problemów społecznych.
c) Przeprowadzeniu diagnozy problemów w uczeniu się i zachowaniu, określenie potencjałów i deficytów poprzez indywidualne spotkanie z pedagogiem szkolnym w wymiarze ok. 60 min na 1 UP.
2. Zamawiający wymaga, aby diagnoza realizowana była przez Zespół Interdyscyplinarny składający się ze specjalistów: psychologa, pedagoga szkolnego oraz osobę posiadającą, zgodnie z prawem krajowym – kwalifikacje pracownika socjalnego.
3. Zespół musi składać się z min. trzech różnych osób nie należy łączyć funkcji dla jednej osoby.
4. Zamawiający zapewnia sale na spotkania z UP.
5. Należy wliczyć w oferowaną cenę koszty dojazdu do Zamawiającego oraz wszelkie inne koszty związane z realizacją zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do umieszczania na wszelkich dokumentach związanych z realizacją zadania informacji: Projekt pod nazwą „Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży „Jutrzenka” w Dąbrowie Tarnowskiej” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działanie 9.2, Poddziałanie 9.2.1., oraz logotypów:
a) Znak Unii Europejskiej składający się z flagi UE, napisu Unia Europejska i nazwy Europejski Fundusz Społeczny,
b) Znak Funduszy Europejskich, napis Fundusze Europejskie oraz Program Regionalny
c) Logo Województwa Małopolskiego.
7. W razie potrzeby, Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi dodatkowe rekomendacje (opinie) dotyczące danego uczestnika.

III. OZNACZENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZGODNIE Z CPV:

80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego, 85312320-8 Usługi doradztwa,

IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:

W terminie styczeń 2018 r. do maksymalnie 02 luty 2018 roku. Zamawiający zastrzega możliwość przesunięcia okresu realizacji zadania.

V. OPIS CZĘŚCI ZAMÓWIENIA

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

VI. ZAMÓWIENIA UZUPEŁNIAJĄCE

Zamawiający przewiduje możliwość złożenia zamówień uzupełniających

VII. OFERTY WARIANTOWE ORAZ MINIMALNE WARUNKI JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ OFERTY WARIANTOWE

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

VIII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU, ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW

1. W postępowaniu mogą wziąć udział oferencji, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
a) posiadania wiedzy i doświadczenia,
b) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zadania,
2. Zamawiający uzna powyższe warunki za spełnione jeżeli oferent wykaże, że:
a) zrealizował co najmniej jedno zadanie obejmujące Indywidualną Diagnozę Potrzeb oraz planowanie indywidualnej ścieżki wsparcia na rzecz klientów jednostek organizacyjnych pomocy społecznej,
b) zrealizował co najmniej jedno zadanie, które obejmowało pracę z osobami podlegającymi wykluczeniu społecznemu w zakresie opracowania Indywidualnej Diagnozy Potrzeb oraz indywidualnej ścieżki wsparcia przez okres min. 6 miesięcy na rzecz klientów Pomocy Społecznej.
3. Zamawiający uzna warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia a spełniony jeżeli Oferent wykaże, że dysponuje personelem niezbędnym do wykonania usługi opisanej w przedmiocie zamówienia zespołem składającym się z następujących specjalistów: psychologa, pedagoga szkolnego oraz osobę posiadającą, zgodnie z prawem krajowym – kwalifikacje pracownika socjalnego.
4. Wykonawcy nie mogą być powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na: uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli, o czym Wykonawca oświadczy pisemnie.

IX. NA OFERTĘ SKŁADAJĄ SIĘ:

1. Oferent składa formularz „OFERTA", który należy sporządzić ściśle wg wzoru formularza stanowiącego załącznik nr 1. Formularz musi być podpisany przez osobę/osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych oferenta z podaniem ceny za całość przedmiotu zamówienia:
a) netto,
b) podatek VAT,
c) brutto,
2. Oferent poza formularzem „Oferta” składa:
a) pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów,
b) Przedsiębiorcy występujący jako spółka cywilna zamiast upoważnienia o którym mowa powyżej mogą dołączyć do oferty umowę spółki cywilnej w przypadku gdy umowa spółki jednoznacznie wskazuje na sposób reprezentowania spółki,
c) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego zapytania,
d) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszego zapytania,
e) informację na temat metodologi badania w sporządzaniu planu wsparcia.
3. Niedopuszczalne jest modyfikowanie treści zapytania (np. usuwanie poszczególnych pozycji) ani pozostałych załączników.
X. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCĄ, ORAZ SPOSÓB PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW
1. Oferent może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszego zapytania, kierując swoje zapytania pisemnie, faksem lub e-mail.
2. Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert.
3. Osoba uprawniona do porozumiewania się z wykonawcami w imieniu Zamawiającego:
Mateusz Ryczek – Koordynator Projektu pod nazwą „Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży „Jutrzenka” w Dąbrowie Tarnowskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie, Działanie 9.2, Poddziałanie 9.2.1.
Adres e-mail: m.ryczek@mopsiwr.pl

XII MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

1. Oferty należy złożyć w: siedzibie Zamawiającego.
2. Termin składania ofert upływa dnia: 19.01.2018r. godz. 15:30
XIII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
1. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Oferent ponosi wszelkie koszty przygotowania i złożenia oferty.
3. Oznaczenie (adresowanie) ofert:
Ofertę należy umieścić w zamkniętej i zabezpieczonej przed przypadkowym otwarciem kopercie w sposób gwarantujący zachowanie jej poufności do terminu otwarcia ofert.
4. Kopertę należy zaadresować:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. Kościuszki 15A, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.
5. Koperta/opakowanie zawierające ofertę powinno być oznakowane następująco:
„Oferta na przeprowadzeniu diagnozy i planu wsparcia w ramach Projektu pod nazwą Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży „Jutrzenka” w Dąbrowie Tarnowskiej - nie otwierać przed 19.01.2017r. do godz. 15.30’’.
6. Ofertę należy sporządzić czytelnie w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Oferta powinna być napisana na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką. Pożądane jest aby wszystkie zapisane strony oferty były kolejno ponumerowane.
7. Ofertę należy złączyć w sposób (spięcie lub zszycie) uniemożliwiający dekompletację oferty poprzez wysunięcie się którejkolwiek z kartek.
8. Dokumenty stanowiące ofertę i załączniki winny być złożone w formie oryginałów lub kopii. Dokumenty złożone w formie kopii muszą być zaopatrzone klauzulą: "za zgodność z oryginałem" i potwierdzone przez wykonawcę.
9. W przypadku gdy informacje składane w trakcie postępowania stanowią tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których wykonawca zastrzega, że nie mogą być udostępnione innym uczestnikom postępowania, muszą być one oznaczone klauzulą:
„Nie udostępniać innym uczestnikom postępowania. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, i załączone do oferty jako odrębna część, niezłączoną z ofertą w sposób trwały”.
10. Osoba/osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy (firmy), w obrocie prawnym muszą podpisać:
a) druk „OFERTA",
b) załączniki,
c) w miejscach w których wykonawca naniósł zmiany (poprawki),

XIV MIEJSCE ORAZ TERMIN OTWARCIA OFERT:

1. Otwarcie ofert nastąpi dnia: 22.01.2018 r., godz.: 9:30 w siedzibie Zamawiającego

XV. KRYTERIA OCENY OFERT

Po spełnieniu przez oferentów wszystkich wskazanych wyżej kryteriów i warunków udziału w postępowaniu (w tym braku powiązań kapitałowych i osobowych), każda ważna oferta poddana zostanie ocenie punktowej. Zamawiający przy wyborze oferty będzie się kierować następującymi kryteriami:
1. Kryterium 80% cena:
Cena powinna być podana w złotych wraz ze wszystkimi należnymi podatkami i obciążeniami.
Punkty przyznawane za kryterium cena będą liczone wg następującego wzoru:
C = (Cmin / C0) x 80,
gdzie: C – liczba punktów przyznana danej ofercie,
Cmin – najniższa cena spośród ważnych ofert,
Co – cena badanej oferty.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania przez Wykonawcę w kryterium cena wynosi 80.
2. Kryterium 20% gotowość do realizacji zamówienia:
Najwyższą liczbę punktów otrzyma oferta zawierająca najkrótszy okres (liczony w dniach) pomiędzy terminem składania ofert, a dniem rozpoczęcia diagnozy, zgodnie ze wzorem:
G = (Gmin / Go ) x 20,
gdzie:
G – liczba punktów przyznana danej ofercie,
G min – najwyższa gotowość ( najmniejsza liczba dni) spośród ważnych ofert,
Go – gotowość (liczba dni) obliczona badanej oferty.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania przez Wykonawcę w kryterium gotowości wynosi 20.

XVI ODRZUCENIE OFERTY

1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego. Decyzja Zamawiającego o odrzuceniu oferty jest decyzją ostateczną.
2. Informowanie uczestników o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

XVII. POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość negocjowania ceny z wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę, w przypadku, gdy wartość oferty przewyższa kwotę środków przeznaczonych na zamówienie.
2. W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej Wykonawców takiej samej liczby punktów decyduje spełnianie kryterium klauzuli społecznej.
3. Płatność za realizację przedmiotu zamówienia będzie dokonywana nie później niż 14 dni po otrzymaniu środków przez Zamawiającego z Instytucji Pośredniczącej. Zamawiający informuje, że termin płatności wynagrodzenia Wykonawcy uzależniony jest od terminu wpłynięcia na konto Zamawiającego środków przeznaczonych na pokrycie wydatków związanych realizacją Projektu na etapie, w którym uczestniczył w nim Wykonawca i może ulegać niezależnym od Zamawiającego opóźnieniom.

Załączniki:

1. Formularz OFERTA
2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia

Projekt pn.: Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży "Jutrzenka" w Dąbrowie Tarnowskiej współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020, 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej