Jesteś tutaj

Świadczenie "Dobry start" (300+) jest realizowane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Logo programu "Dobry start"Od 1 lipca 2021 roku, zgodnie z wprowadzonymi zmianami do rządowego programu "Dobry start" zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start.

Począwszy od roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start jest przyznawane i wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi rządowego programu "Dobry start".

Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Wnioski drogą online można składać tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Rządowy program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

więcej informacji na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej