Jesteś tutaj

Punkt Pomocy Okresowej - mała szafka o wielkiej mocy - w MOPSiWR

Logo punktu pomocy okresowejW Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej od 24.03.2021r działa Punkt Pomocy Okresowej. Mała szafka o wielkiej mocy została dostarczona dzięki Fundacji Akcja Menstruacja przez firmę IKEA.

Fundacja Akcja Menstruacja jest pierwszą fundacją w Polsce, której głównym celem jest walka z ubóstwem menstruacyjnym.

Punkt Pomocy Okresowej, jest to mała szafka o wielkiej mocy, z której każda osoba w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej może  wziąć produkty menstruacyjne anonimowo i całkowicie za darmo. W punkcie znajdują się: podpaski, tampony, wkładki higieniczne, chusteczki antybakteryjne.

Punkt Pomocy Okresowej to także miejsce, gdzie każda osoba dobrej woli może zostawić paczkę środków higienicznych i tym samym przyczynić się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Każdą szafką opiekuje się wolontariuszka lub wolontariusz, którzy w razie potrzeby będą dokładali środki menstruacyjne w punktach.

Punkt Pomocy okresowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej znajduje się na parterze budynku przy wejściu od strony parkingu.

Zachęcamy, by każda kobieta, która potrzebuje produktów higienicznych skorzystała z Naszej Szafki.

Fotografie: 

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej