Jesteś tutaj

Przejście na emeryturę Pani Teresy Wójtowicz – wieloletniego pracownika socjalnego

Zdjęcie ze spotkania wrzesień 2019W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość podziękowania Pani Teresy Wójtowicz za wieloletnią pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej, za życzliwość i zaangażowanie w realizacji celów i zadań pomocy społecznej.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Ryczek, a także Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Katarzyna Hałun wraz z pracownikami oraz dziećmi z Placówki Wsparcia Dziennego "Jutrzenka" z siedzibą w MOPSiWR.

   W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej  mam zaszczyt podziękować Pani za prawie 40 lat pracy zawodowej w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Praca socjalna to wielkie i odpowiedzialne zadanie, które zawsze powinno budzić szacunek i wdzięczność całej lokalnej społeczności.

Niesiona pomoc jest piękną, ale też ciężką pracą. Wymaga podejmowania trudnych decyzji, wykazywania się szeroką wiedzą i umiejętnościami. Jest to szlachetna i ofiarna służba.

Niesienie pomocy wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim szczególnych kompetencji – wrażliwości, empatii, szacunku, zrozumienia dla drugiego człowieka, jego potrzeb i problemów.

Te wyjątkowe cechy charakteryzowały Panią na co dzień, pracując z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.

Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.
Nierzadko na swojej drodze zawodowej spotykała Pani wiele trudności, pomagając drugiemu człowiekowi, aby zmniejszyć poczucie jego bezradności w pokonywaniu przeciwności losu.

Dzisiejszy dzień to znakomita okazja, by złożyć serdeczne podziękowania za wypełnianie misji niesienia pomocy tym, którzy wymagają i potrzebują solidarnej postawy wobec życiowych problemów i trudności oraz wymagają wsparcia w pokonaniu barier wykluczenia społecznego.

Doceniając Pani zaangażowanie i aktywność społeczną, wyrażamy uznanie i sądzimy, że na zasłużony odpoczynek po okresie aktywności zawodowej przechodzi Pani w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, zaś wspomnienia napotkanych trudności będą Pani towarzyszyły jedynie po to, by móc się cieszyć ich przezwyciężeniem.

Dziękuję za umiejętność reagowania w sytuacjach tego wymagających, za troskę o los drugiego człowieka, o zrozumienie jego potrzeb.

Dziękuję za wspaniałą lekcję służenia drugiemu człowiekowi.

To był wielki zaszczyt móc z Panią współpracować.

Mam nadzieję i tego życzę z całego serca, aby to dobro które Pani rozsiewała, wróciło teraz do Pani z podwójną mocą.

                                                                                      Katarzyna Hałun
                                                                                    Dyrektor MOPSiWR
                                                                                      wraz z pracownikami

 

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej