Jesteś tutaj

Projekt socjalny „Samotny Rodzic - Superbohater”

 

Flaga Polski oraz godło

                

       W dniu 20 lipca 2022r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyło się spotkanie grupowe z psychologiem dla Uczestników projektu socjalnego „Samotny rodzic - Superbohater” w ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Dąbrowa Tarnowska na lata 2022-2024. Projekt socjalny współfinansowany jest ze środków budżetu państwa w ramach dodatkowych działań mających na celu rozwój pomocy społecznej.

 

                Warsztaty prowadziła psycholog  Anna Biś. Podczas ich trwania omówione zostały style rodzicielskie wg Plopy. Rodzice mieli okazje poczuć się znów dziećmi, podczas scenek jakie odgrywali. Następnie były one omawiane, rodzic mógł dowiedzieć się, co najprawdopodobniej podczas danego komunikatu, czuje jego dziecko i jak mogłoby się czuć, kiedy ten komunikat zostanie zmieniony. Uczestnicy rozmawiali o tym, co dane zachowanie znaczy, w kontekście góry lodowej czyli wierzchołka, jaki widzimy na co dzień i tego co skrywa się pod jego powierzchną i czego nie widzimy odrazu.
              Zajęcia z Panią Psycholog trwały cztery godziny i ponownie cieszyły się zainteresowaniem. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności rodzicielskie będą bardzo przydatne w codziennych sytuacjach związanych z wychowywaniem dzieci. Spotkanie miało pozytywny oddźwięk.

 

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej