Jesteś tutaj

Inauguracyjne spotkanie dotyczące projektu socjalnego "Dąbrowskie Pudełko Życia"

Zdjęcie ze spotkania w sprawie Dąbrowskie Pudełko Życia9 kwietnia br. w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny odbyło się inauguracyjne spotkanie dotyczące projektu socjalnego "Dąbrowskie Pudełko Życia".

MOPSiWR wychodząc naprzeciw pojawiającym się potrzebom jako jeden z nielicznych w Polsce przystąpił do w/w projektu. Plastikowy słoik oznaczony naklejką, usprawnia pomoc ludziom samotnym, starszym, niepełnosprawnym w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki niemu, służby medyczne, lekarze, strażacy czy pracownicy socjalni, mogą znacznie sprawniej ocenić stan zdrowia osoby poszkodowanej, zaplanować dalsze działania i skontaktować się z rodziną.

Honorowy patronat nad projektem socjalnym objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski.

Na  uroczyste spotkanie, które rozpoczęła pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej  Katarzyna Hałun przybyli następujący goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski, Przewodnicząca Komisji ds. Zdrowia, Polityki Społecznej, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej pani Bernadetta Mrówka, Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dąbrowie Tarnowskiej pan Marian Łączyński,  Prezes Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej  pani Krystyna Guzik, przedstawiciele  SG ZOZ,  NZOZ „Diagmed”, Szpitalnej Przychodni  Rodzinnej w Dąbrowie Tarnowskiej, opiekun Klubu Wolontariusza działającego przy MOPSiWR, pracownicy socjalni a także opiekunki domowe, które na co dzień świadczą pomoc innym  chorym  i samotnym. Nie zabrakło przedstawiciela pogotowania ratunkowego pana Roberta Żurawskiego. Na spotkaniu wystąpił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej pan Krzysztof Kaczmarski który podkreślił, że ma nadzieję iż Dąbrowskie Pudełko Życia sukcesywnie obejmie wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej Gminy.

Pani Dyrektor MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej przedstawiła cel  i misje powstania projektu. Wyraziła wdzięczność przybyłym gościom za tak wielkie zainteresowanie i chęć współpracy z tutejszym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas spotkania głos zabrał pan Robert Żurawski – ratownik medyczny, który od strony medycznej przedstawił zawartość Dąbrowskiego Pudełka Życia.

Cały zestaw zawiera się w plastikowym pudełku a w nim magnes na lodówkę i kartę informacyjną, którą należy wypełnić. Pan Robert Żurawski podkreślił, że jest tam miejsce na informacje o przebytych chorobach i alergiach, zażywanych lekach. Można wpisać tam także dyspozycje, co ratownicy mają zrobić np. z domowymi zwierzętami, komu przekazać klucze do mieszkania. Jedyne co wystarczy to przykleić magnes na lodówkę, a pudełko schować do lub na lodówkę.

 

Projekt socjalny przygotowali pracownicy socjalni MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej: p. Teresa Wójtowicz oraz p. Ewa Mróz.

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej