W dniu 22 grudnia br. odbyło się w Kuchni Caritas „BETANIA” w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyste spotkanie wigilijne dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska.
W spotkaniu tradycyjnie wzięli udział organizatorzy: Zastępca Burmistrza - Stanisław Ryczek, Proboszcz Parafii Dąbrowa Tarnowska ks. Prałat Stanisław Cyran oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej.
Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy, tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku oraz kolędowania. Podczas świątecznego spotkania, przy kolędach, można było skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, m.in. barszczu czerwonego z uszkami, kapusty z grochem czy smażonej ryby. Spotkanie przyczyniło się do budowania pozytywnych relacji. Było czasem radości a także uwagi i wrażliwości na potrzeby innych. Uczestnikom rozdano przygotowane paczki żywnościowe.
Część osób z uwagi na sytuację rodzinną, zdrowotną nie było wstanie dotrzeć na powyższe spotkanie, do nich trafili pracownicy MOPSiWR przywożąc strawę wigilijną oraz paczki żywnościowe.
Wsparciem objęto 60 mieszkańców Gminy Dąbrowa Tarnowska.