Jesteś tutaj

Projekt socjalny "Rodzina źródłem wartości"

Grafika rodzina uśmiechnięta, domek

         Od stycznia 2021r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny realizuje projekt socjalny pn. "Rodzina źródłem wartości" w obszarze I " projekty socjalne mające na celu rozwój lub wzmocnienie  aktywności i samodzielności życiowej osób i rodzin", który dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.

        W dniu 27.07.2021r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie w ramach grupy wsparcia kulinarne z psychologiem Panią Katarzyną Dynak z zachowaniem szczególnych środków ostrożności w związku z panującą epidemią COVID-19.

      Spotkanie było poświęcone tematyce różnego rodzaju uzależnień. Pani psycholog przekazała słuchaczom wiedzę na temat czynników sprzyjającym wchodzeniu, jak i wychodzeniu z nałogu. Omówiono także kwestię wpływu uzależnienia na życie rodzinne oraz mechanizmy współuzależnienia. Pani prelegent objaśniła uczestnikom spotkania na czym polega współuzależnienie i czym się objawia. Podczas grupy wsparcia uczestnicy oglądali krótkie filmy, które miały na celu przybliżenie problemu uzależnienia.

Flaga polski i godło

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej